Przejdź do treści

Urządzenia wspomagające słyszenie

Radio Light

radiolight_200x225.jpgDla Państwa wygody i komfortu oferujemy bezprzewodowe systemy do odbioru telewizji z osobistą regulacją głośności, niezależną od ustawień na telewizorze. Dzięki temu usłyszą Państwo ulubione programy w wysokiej stereofonicznej jakości i z taką głośnością, jaka Państwu odpowiada. Głośność ta nie przeszkadza pozostałym domownikom, gdyż dźwięki przekazywane są do Państwa uszu za pośrednictwem słuchawek wiszących pod brodą, bądź są słyszalne bezpośrednio przez aparat słuchowy, gdy używamy odbiornika z pętlą indukcyjną.

Firma HUMANTECHNIK oferuje system wspomagający słyszenie RadioLight do odbioru telewizji bazujący na przekazie za pomocą fal radiowych. System bazujący na falach radiowych jest wykorzystywany wszędzie, gdzie mamy do czynienia z różnego rodzaju zakłóceniami elektromagnetycznymi.

System składa się z nadajnika i odbiornika. Nadajnik wyposażony jest dodatkowo w ładowarkę, która służy do ładowania akumulatorów, wykorzystywanych w odbiorniku.

Do wyboru oferujemy kilka rodzajów odbiorników o różnych możliwościach: słuchawki noszone pod brodą pozwalające na komfortowe noszenie, odbiornik z pętlą indukcyjną dający możliwość bezpośredniego przenoszenia dźwięku do aparatu słuchowego, wyposażonego w cewkę telefoniczną, bądź też odbiornik wyposażony w gniazdo od kabla audio, które może być wykorzystywane np. do podłączenia aparatu słuchowego za pośrednictwem bezpośredniego wejścia audio DAI.

Systemy do odbioru radia i telewizji System RadioLight DIR posiadają ergonomiczne i lekkie słuchawki wyposażone w nakładki z elastycznego materiału, dopasowujące się do przewodu słuchowego. Dzięki temu zakłócenia z zewnątrz nie dochodzą do uszu. Końcówki słuchawek obracają się, w związku z tym nawet przy zmianie pozycji z siedzącej na leżącą, słuchawki dobrze przylegają do uszu i są stabilne.

Systemy wspomagające słyszenie można wypróbować w naszych oddziałach. Dodatkowych informacji nt. akustycznych zalet tych urządzeń udzielą Państwu protetycy słuchu.


Telefony dla niedosłyszących

telefon.jpgFirma GEERS posiada w swojej ofercie przyjazny dla użytkownika telefon komórkowy firmy MaxCom z dużymi klawiszami. Bazując na wieloletnim doświadczeniu telefon ten został specjalnie przystosowany dla tych którzy cenią sobie prostotę obsługi, stając się także idealnym telefonem komórkowym dla seniorów. Telefon komórkowy jak i stacjonarny telefon Bravo są kompatybilne z aparatami słuchowymi. Wszystkie urządzenia MaxCom posiadają certyfikaty zgodności dopuszczające je do użytku w kraju oraz na terenie Unii Europejskiej.

Telefony dostępne w naszej ofercie posiadają:

  • duży, wyraźny wyświetlacz,
  • dużą czcionkę,
  • proste menu,
  • duże podświetlane klawisze,
  • funkcję głośnomówiącą,
  • szybkie wybieranie,
  • radio FM*,
  • latarkę*,
  • książkę telefoniczną.

*dotyczy telefonów komórkowych


Lisa

lisa_200x241.jpgBezprzewodowe urządzenia sygnalizacyjne lisa przekształcają sygnały akustyczne tj. dzwonek do drzwi, dzwonek telefonu na sygnały błyskowe lub na impulsy wibracyjne. Niezależnie od tego, gdzie Państwo się znajdujecie nie przeoczycie żadnego sygnału. Instalacja nie wymaga okablowania naściennego.

Jak działają urządzenia sygnalizacyjne lisa? Nadajnik odbiera sygnały akustyczne tj. płacz dziecka, dzwonek do drzwi i przekształca je w fale radiowe, które przesyłane są do odbiornika. Następnie są one odbierane przez odbiornik, który sygnalizuje je w postaci b łysków lampy błyskowej lub za pomocą wibracji. Wszystkie nadajniki są dodatkowo wyposażone w klawisz przywoławczy, dzięki któremu jest możliwość przywołania osoby poprzez jego ręczne naciśnięcie.

Lisa system radiowy

System lisa bezprzewodowy przekazuje sygnały pomiędzy nadajnikiem i odbiornikiem z wykorzystaniem fal radiowych. Bezprzewodowy przenośny odbiornik można nosić przy sobie, niezależnie od tego, w jakiej części mieszkania lub ogrodu znajduje się osoba, gdyż odbiera on cały czas sygnały z nadajnika. System lisa bezprzewodowy jest mobilny i można go zabrać np. na urlop.


Budziki

budzik_200x203.jpgNasza oferta obejmuje szeroki wybór komfortowych budzików z lampą błyskową firmy Humantechnik (budzik time flash, budzik time flash z poduszką wibracyjną oraz nowoczesny podróżny budzik travel Tim). Światło lampy błyskowej nie umknie nawet zamkniętym oczom, natomiast impulsy wibracyjne przypomną z całą pewnością, że pora już wstawać: Dzień dobry!

Zapisz się do newslettera