Przejdź do treści

Bezpłatne badanie słuchu

 

W tej części zamieszczono najczęściej zadawane pytania dotyczące badania słuchu.

Czy mogę przyjść do punktu protetycznego bez skierowania od lekarza?

Tak. Aby wykonać badanie słuchu w oddziale firmy GEERS nie jest wymagane skierowania od lekarza. Zalecane jest wykonywanie badań słuchu nie rzadziej niż raz na dwa lata. W firmie GEERS zrobią Państwo bezpłatne badanie słuchu.

Czy trzeba się umawiać na badanie słuchu w punkcie protetycznym?

Tak, sugerujemy umówienie się na określony termin, ponieważ możemy wówczas zagwarantować rozpoczęcie badania o wyznaczonej godzinie, bez konieczności oczekiwania w kolejce. Możemy wtedy zaplanować czas pracy tak, aby poświecić Państwu tyle uwagi ile to będzie konieczne, bez zbędnego pośpiechu.

W jakim celu przeprowadza się badanie słuchu?

Badanie słuchu ma za zadanie określić stopień ubytku słuchu. Tego rodzaju ubytki powstają u większości osób stopniowo i w sposób niezauważalny. Im wcześniej ubytek słuchu zostanie rozpoznany, tym mniej trudności wystąpi podczas wyboru najlepszej możliwej pomocy w postaci aparatu słuchowego. Z tego powodu bardzo ważnym jest, aby w ramach corocznej profilaktyki słuchu przeprowadzać badanie słuchu.

Od jakiego wieku powinno się badać słuch?

Ubytki słuchu zaczynają się pojawiać najczęściej od 50 roku życia, niemniej jednak również dzieci mogą cierpieć na tego rodzaju zaburzenia słuchu. Dlatego też ważnym jest, aby zbadać swój słuch tak wcześnie, jak to tylko możliwe.

Jak często należy przeprowadzać badanie słuchu?

Zaleca się przeprowadzanie badania słuchu raz w roku, w ramach profilaktyki. Regularnie powtarzane badanie słuchu umożliwia stwierdzenie, w jaki sposób oraz czy w ogóle doszło do zmiany zdolności słyszenia.

Czy badanie słuchu jest elementem corocznych badań profilaktycznych?

Tak, badanie słuchu jest elementem profilaktyki i może być powtarzane bezpłatnie co roku. Przy każdym badaniu sporządzany jest indywidualny profil słuchu, a wynik badania jest przechowywany pod postacią tak zwanej karty słuchu. Regularnie powtarzane badanie słuchu umożliwia stwierdzenie, w jaki sposób oraz czy w ogóle doszło do zmiany zdolności słyszenia.

Gdzie mogę poddać się badaniu słuchu?

Badanie słuchu można odbyć w każdym oddziale firmy GEERS lub u wybranego lekarza laryngologa. Dodatkowe badanie słuchu oparte na dźwiękach dnia codziennego można wykonać tylko w naszej firmie. Wystarczy przyjść do jednego z prawie 180 oddziałów specjalistycznych GEERS na terenie całej Polski.

Czy badanie słuchu jest płatne?

Firma GEERS przeprowadza profilaktyczne bezpłatne badania słuchu.

Na czym polega badanie słuchu?

Podczas badania słuchu na podstawie przeprowadzonych pomiarów określana jest zdolność słyszenia dźwięków o różnej głośności i częstotliwości (niskie i wysokie dźwięki). W celu przeprowadzenia badania klient zajmuje miejsce w wytłumionej kabinie akustycznej i zakłada na głowę słuchawki, w których technik akustyk będzie odtwarzał różne dźwięki. Jeżeli badany klient usłyszy dźwięk, sygnalizuje to obsłudze. Na podstawie pomiarów technik akustyk sporządza indywidualny profil słuchu i przechowuje wyniki badania w postaci tak zwanej karty słuchu. Wyniki badania pozwalają określić, czy doszło do utraty słuchu. W przypadku ubytku słuchu przeprowadzane są dalsze badania, na przykład test zrozumienia mowy.

Zapisz się do newslettera