Przejdź do treści

Baterie do aparatów słuchowych

Najczęściej zadawane pytania dotyczące baterii do aparatów słuchowych.

Czym jest bateria do aparatu słuchowego?

Bateria zaopatruje aparat słuchowy w energię niezbędną do jego działania. Jako baterie w aparatach słuchowych stosuje się sprzedawane w sześciopakach cynkowo-powietrzne baterie guzikowe. W przeciwieństwie do akumulatorów, tego rodzaju baterie nie mogą być ładowane.

Ile baterii potrzebuję do zasilania mojego aparatu słuchowego?

Każdy aparat słuchowy potrzebuje jednej baterii.

Czy dostępne są różne rodzaje baterii do aparatów słuchowych?

Na rynku dostępne są baterie do aparatów słuchowych różnych marek i w różnych rozmiarach. Aparaty noszone za uchem wymagają zasilania bateriami w rozmiarze 13 i 312, natomiast aparaty noszone w uchu wymagają baterii w rozmiarze 312 lub 10. Baterie w rozmiarze 675 stosuje się w przypadku większych urządzeń, które zapewniają większe wzmocnienie dźwięku.

Jakiej baterii potrzebuję do zasilania mojego aparatu słuchowego?

Najpewniejszym źródłem informacji na temat rodzaju baterii odpowiedniej dla danego modelu urządzenia jest specjalista zatrudniony w oddziale firmy GEERS.

Jak często muszę wymieniać baterię w aparacie słuchowym?

Częstotliwość wymiany baterii jest uzależniona od rozmiarów baterii oraz mocy aparatu słuchowego. Najmniejsza bateria w rozmiarze 10 będzie w stanie zasilać cyfrowe urządzenie posiadające wiele funkcji przez około 3 do 5 dni, natomiast większe baterie w rozmiarze 13 zastosowane w prostym modelu mogą wystarczyć nawet na trzy tygodnie. Oczywiście żywotność baterii zależy również od czasu eksploatacji urządzenia.

Gdzie mogę kupić baterie do aparatu słuchowego?

Baterie do aparatu słuchowego można kupić w każdym oddziale GEERS.

Zapisz się do newslettera