Pon. - Pt.: 9-17 800 13 33 77
10 wynik(i)
Aparaty słuchowe i technologia
Nowoczesne aparaty słuchowe są małymi, ale bardzo wydajnymi komputerami. Dzięki technologii cyfrowej i zaawansowanemu oprogramowaniu znacznie poprawiają słuch, a tym samym także jakość życia. Prawdziwie rewolucyjna jest możliwość bezprzewodowego łączenia nowoczesnych aparatów z innymi urządzeniami, takimi jak telefon komórkowy czy telewizor.
Wszystko o aparatach słuchowych
Wszystkie aparaty słuchowe działają na tej samej zasadzie: rejestrują dźwięki z otoczenia, przetwarzają je w postaci impulsów elektrycznych i po odpowiedniej modulacji przekazują je do ucha. W zależności od stopnia utraty słuchu i osobistych potrzeb aparaty słuchowe różnią się jednak znacznie. Nie tylko pod względem wielkości i kształtu, ale też właściwości i funkcji. Który aparat słuchowy jest dla mnie idealny? Zapoznaj się z przeglądem dostępnych modeli!
Jaki aparat słuchowy będzie dla mnie najlepszy?
Tak jak ludzie różnią się między sobą, tak samo różne mogą wady słuchu. Dlatego nie ma jednego aparatu słuchowego, który pasowałby wszystkim. Na szczęście przy pomocy protetyka można znaleźć aparat słuchowy idealnie dopasowany do indywidualnych potrzeb i danej wady słuchu. Poniżej opisaliśmy, jak może wyglądać droga do zakupu aparatu słuchowego i co należy wziąć pod uwagę.
Baterie i akcesoria
Nowoczesne aparaty słuchowe są cudami techniki. Ceną, jaką płaci się za ich niezastąpione wsparcie, jest wysokie zużycie energii. Wzrasta ono jeszcze bardziej, jeśli aparat słuchowy jest bezprzewodowo połączony ze smartfonem lub telewizorem. Niezbędny prąd dostarczają malutkie baterie zwane ogniwami guzikowymi. Niestety trzeba je często wymieniać. Dlatego prawdziwą rewolucją jest najnowsza generacja aparatów słuchowych z akumulatorami litowo-jonowymi.
Ceny aparatów słuchowych
Odpowiedni aparat słuchowy nie tylko pozwala w końcu dobrze słyszeć, ale też w ogromnym stopniu poprawia jakość życia. Przywraca radość z rozmów z ludźmi i pozwala świadomie odbierać najróżniejsze dźwięki otaczającego świata. Na rynku dostępny jest bogaty wybór najróżniejszych aparatów z coraz nowszymi opcjami i coraz lepszą technologią. Wiele osób obawia się jednak cen aparatów słuchowych. Czy aparaty słuchowe rzeczywiście są drogie? Biorąc pod uwagę liczne funkcje oraz bogaty wybór różnych modeli, nie jest zaskakujące, że większość ludzi spodziewa się wysokiej ceny. Jednakże rozwój techniczny aparatów słuchowych niekoniecznie musi pociągać za sobą wyższe koszty.
|< < 1   2  3  4  5  6  >|