Pon. - Pt.: 9-17 800 13 33 77

Odpowiedni aparat słuchowy nie tylko pozwala w końcu dobrze słyszeć, ale też w ogromnym stopniu poprawia jakość życia. Przywraca radość z rozmów z ludźmi i pozwala świadomie odbierać najróżniejsze dźwięki otaczającego świata. Na rynku dostępny jest bogaty wybór najróżniejszych aparatów z coraz nowszymi opcjami i coraz lepszą technologią. Wiele osób obawia się jednak cen aparatów słuchowych. Czy aparaty słuchowe rzeczywiście są drogie? Biorąc pod uwagę liczne funkcje oraz bogaty wybór różnych modeli, nie jest zaskakujące, że większość ludzi spodziewa się wysokiej ceny. Jednakże rozwój techniczny aparatów słuchowych niekoniecznie musi pociągać za sobą wyższe koszty.

To jest wyrób medyczny. Używaj go zgodnie z instrukcją używania lub etykietą.

Jakie czynniki wpływają na cenę aparatu słuchowego?

Warto porównać różne aparaty słuchowe, ponieważ zakres cenowy między modelami podstawowymi a modelami klasy premium jest dość szeroki.
Na przykład dostępne są aparaty klasy podstawowej za niewielką cenę. Zapewniają one podstawę dobrego słyszenia i pozwalają znów cieszyć się rozmowami w mniejszych grupach. Aparaty klasy podstawowej posiadają całkiem sporo funkcji i są dostępne w przystępnej cenie. Jednakże osoby, które potrzebują większego zakresu komfortowych funkcji i którym zależy np. na dźwięku hi-fi, powinny zainteresować się nieco droższymi aparatami. Aparaty słuchowe klasy premium posiadają również specjalne funkcje dodatkowe. Decydujące znaczenie ma również typ: aparaty wewnątrzuszne są zazwyczaj droższe od zausznych. Więcej informacji na temat różnic między aparatami zausznymi i wewnątrzusznymi znajdziesz tutaj.
Na indywidualną cenę aparatów słuchowych mają wpływ różne czynniki. Obejmują one m.in.:
  • wyposażenie techniczne,
  • funkcje,
  • typ,
  • wielkość aparatu słuchowego.
Jednakże przy wyborze aparatu słuchowego decydujące znaczenie mają Twoje indywidualne potrzeby i rodzaj Twojego ubytku słuchu. Protetyk może pomóc wybrać i wypróbować odpowiednie modele.

Jakie dodatkowe koszty oprócz ceny zakupu aparatu należy uwzględnić?

Obliczając koszty aparatu słuchowego, należy uwzględnić również koszty po zakupie. Należy się na przykład zastanowić, czy konieczne będzie wielokrotne dopasowywanie do momentu, aż aparat słuchowy będzie idealnie osadzony w uchu.
Należy być również świadomym różnic cenowych między modelami zasilanymi bateriami i akumulatorami. Trzeba też uwzględnić przyszłe koszty konserwacji i napraw.

Czy potrzebne są aparaty do obojga uszu?

Jeśli ubytek słuchu występuje u Ciebie w obojgu uszach, co do zasady zalecamy zastosowanie dwóch aparatów słuchowych. Tylko dwoje sprawnych uszu umożliwiają bowiem mózgowi wychwytywanie najdrobniejszych różnic w dźwiękach i przyporządkowywanie dźwięków do otoczenia. Dlatego też oboje uszu powinny być wspomagane odpowiednim aparatem słuchowym, aby znów umożliwić Ci prawidłowe słyszenie.
To, jaka będzie ostateczna cena aparatu słuchowego, jest kwestią indywidualną. Cena zależy bowiem m.in. od indywidualnych potrzeb, ale też od dofinansowania z Narodowego Funduszu Zdrowia. Z tego względu nie można w tym miejscu podać określonej ceny. Jeśli chcesz uzyskać więcej informacji oraz otrzymać niezobowiązującą ofertę cenową, możesz ustalić termin wizyty u jednego z naszych protetyków.

 

Ile kosztują różne modele aparatów słuchowych?

Ceny aparatów są zróżnicowane, zależą bowiem od ich technologicznego zaawansowania. Ceny zaczynają się od 1000 zł do 8000 zł. Aparaty dobiera się indywidualne w zależności od stopnia niedosłuchu, warunków akustycznych i preferencji użytkownika. Trudno bez wizyty w salonie i badania słuchu powiedzieć, które rozwiązanie będzie najkorzystniejsze. Aparaty najczęściej wybierane przez klientów to koszt około 2500-3000 zł.

Pozostałe tematy

Aparaty słuchowe – marki