Pon. - Pt.: 9-17 800 13 33 77

Skoro tu jesteś, to zapewne jesteś użytkownikiem aparatów słuchowych, ale mimo to masz problemy z wystarczającym słyszeniem i rozumieniem mowy. Tak się niestety zdarza. Na szczęście nowoczesne rozwiązania pozwalają przywrócić słyszenie za pomocą implantów ślimakowych. Zapewne masz wątpliwości i zadajesz sobie wiele pytań...

Nasze Centra Kompetencyjne Advanced Bionics

Kolejnym krokiem na Twojej drodze do odzyskania słuchu jest znalezienie lokalnej kliniki, której personel może ustalić, czy Ty lub Twoje dziecko kwalifikujecie się do zastosowania implantów ślimakowych. Poniżej znajdziesz listę centrów kompetencyjnych, w których zasięgniesz wsystkich informacji na temat implantów ślimakowych.

Nasze Centra Kompetencyjne:

Nie jest to aparat słuchowy

W przeciwieństwie do aparatów słuchowych, które po prostu wzmacniają dźwięk, implanty ślimakowe pozwalają ominąć uszkodzoną część ucha i przywracają słyszenie dzięki elektrycznej stymulacji nerwu słuchowego. Ta wykorzystująca wysoce zaawansowany system mikrofonów i procesorów dźwięku technologia jest jedyną, która umożliwia funkcjonalne przywrócenie jednego z pięciu zmysłów. W odróżnieniu od aparatów słuchowych, które często nie są objęte pełną refundacją, w przypadku implantów ślimakowych ich koszt jest w pełni pokrywany. 

Więcej o działaniu implantów ślimakowych dowiesz się tutaj

To rozwiązanie na całe życie

Implanty ślimakowe

Wszczepienie implantu ślimakowego nie jest operacją mózgu, a rutynowym zabiegiem polegającym na wykonaniu małego nacięcia za uchem i umieszczenia w nim implantu. Pacjent zazwyczaj może wrócić do domu tego samego dnia po zabiegu.

Odpowiedni w każdym wieku

Implanty ślimakowe mogą być stosowane przez osoby w każdym wieku powyżej 12 miesiąca życia.

Co to jest implant ślimakowy?
Zalety implantów ślimakowych