Pon. - Pt.: 9-17 800 13 33 77

Skoro tu jesteś, to zapewne jesteś użytkownikiem aparatów słuchowych, ale mimo to masz problemy z wystarczającym słyszeniem i rozumieniem mowy. Tak się niestety zdarza. Na szczęście nowoczesne rozwiązania pozwalają przywrócić słyszenie za pomocą implantów ślimakowych. Zapewne masz wątpliwości i zadajesz sobie wiele pytań...

Początkowo, gdy niedosłuch jest niewielki to oznacza zazwyczaj, że w uchu wewnętrznym doszło do uszkodzenia części komórek słuchowych (zewnętrznych), które są odpowiedzialne za wzmocnienie dźwięku docierającego do ucha. Wówczas bardzo pomocne są aparaty słuchowe, których zadaniem jest właśnie m.in. odpowiednie wzmocnienie dźwięku adekwatnie do ubytku słuchu. Jeżeli natomiast niedosłuch postępuje nadal to zazwyczaj jest to już wynikiem trwałego uszkodzenia komórek słuchowych (wewnętrznych) odpowiedzialnych za odbiór dźwięku. W tej sytuacji dalsze zwiększanie wzmocnienia w aparatach słuchowych jest bezcelowe, gdyż w uchu wewnętrznym brak jest receptorów, które mogłyby go odebrać. W przeszłości taka sytuacja oznaczała głuchotę i odcięcie od świata dźwięków. Na szczęście nowoczesne rozwiązania pozwalają przywrócić słyszenie za pomocą implantów ślimakowych. Zapewne masz wątpliwości i zadajesz sobie wiele pytań:
 • Czy Ty albo bliska Ci osoba kwalifikujecie się do wszczepienia implantów ślimakowych?
 • Czym się różnią implanty ślimakowe od aparatów słuchowych?
 • Czy dzięki implantom ślimakowym będziesz słyszeć lepiej niż dotychczas?
 • Czy konieczna jest operacja?
Rozumiemy, że to wszystko może być przytłaczające — firma Advanced Bionics zapewni Ci dostęp do podstawowych informacji. Jeśli zdecydujesz się na korzystanie z implantów ślimakowych, umówimy Cię ze specjalistą, który odpowie na wszystkie Twoje pytania i oceni stan Twojego słuchu.

Nie jesteś sam

Ubytek słuchu dotyka ponad 5% światowej populacji — 360 milionów ludzi. Na szczęście w obecnych czasach technologia pozwala nam żyć pełnią życia.

Dzięki innowacyjnej technologii firmy AB wiele osób z ciężkim do głębokiego ubytkiem słuchu prowadzi satysfakcjonujące i szczęśliwe życie. Wiemy, że nasze rozwiązania się sprawdzają, ponieważ od 20 lat obserwujemy codziennie doskonałe efekty, jakie dają.

Jeśli aparaty słuchowe już Ci nie pomagają, a chcesz słyszeć lepiej niż dotychczas, jesteś we właściwym miejscu. Weź udział w krótkim quizie dla kandydata i sprawdź, czy implanty ślimakowe są właściwym rozwiązaniem dla Ciebie. 
Czy kwalifikujesz się do wszczepienia implantów ślimakowych? (quiz dla dorosłego kandydata). Wybierz odpowiedzi, z którymi się zgadzasz:
 • Mam trudności z rozumieniem konwersacji bez czytania ruchu warg.
 • Słyszę dość dobrze, w cichych otoczeniach, ale mam trudności z rozpoznawaniem dźwięków, gdy jestem w głośnym środowisku lub w grupie osób
 • Mam problemy z prowadzeniem rozmów przez telefon, zwłaszcza gdy nie znam osoby dzwoniącej.
 • Ubytek słuchu wywołuje u mnie poczucie wyizolowania i ograniczenia, zarówno pod względem społecznym, jak i zawodowym.

Jeżeli co najmniej jedno z powyższych stwierdzeń dotyczy Twojej osoby, możesz być kandydatem do wszczepienia implantów ślimakowych. Zgłoś się do nas i dowiedz się więcej

Czy Twoje dziecko kwalifikuje się do wszczepienia implantów ślimakowych? Wybierz odpowiedzi, z którymi się zgadzasz:
 • Rozwój mowy i umiejętności językowych mojego dziecka jest opóźniony z powodu jego ubytku słuchu.
 • Moje dziecko rzadko reaguje na swoje imię.
 • Moje dziecko unika interakcji społecznych lub nie posiada odpowiednich umiejętności do interakcji z innymi dziećmi lub dorosłymi.
 • Martwię się o zdolność mojego dziecka do słyszenia mowy w głośnym otoczeniu.

Jeżeli co najmniej jedno z powyższych stwierdzeń dotyczy Twojego dziecka, może być ono kandydatem do wszczepienia implantów ślimakowych. Zgłoś się do nas i dowiedz się więcej

Dowiedz się więcej o implantach ślimakowych i ubytku słuchu

Czym właściwie jest implant ślimakowy?

To rozwiązanie na całe życie

Implanty ślimakowe

Wszczepienie implantu ślimakowego nie jest operacją mózgu, a rutynowym zabiegiem polegającym na wykonaniu małego nacięcia za uchem i umieszczenia w nim implantu. Pacjent zazwyczaj może wrócić do domu tego samego dnia po zabiegu.

Nie jest to aparat słuchowy

W przeciwieństwie do aparatów słuchowych, które po prostu wzmacniają dźwięk, implanty ślimakowe pozwalają ominąć uszkodzoną część ucha i przywracają słyszenie dzięki elektrycznej stymulacji nerwu słuchowego. Ta wykorzystująca wysoce zaawansowany system mikrofonów i procesorów dźwięku technologia jest jedyną, która umożliwia funkcjonalne przywrócenie jednego z pięciu zmysłów. W odróżnieniu od aparatów słuchowych, które często nie są objęte pełną refundacją, w przypadku implantów ślimakowych ich koszt jest w pełni pokrywany. 

Więcej o działaniu implantów ślimakowych dowiesz się tutaj

Odpowiedni w każdym wieku

Implanty ślimakowe mogą być stosowane przez osoby w każdym wieku powyżej 12 miesiąca życia.

Co to jest implant ślimakowy?
Zalety implantów ślimakowych