Wiemy jednak, że niezależnie od skuteczności gier nie zawsze łatwo jest przekonać osobę w podeszłym wieku do udziału w aktywnościach tego rodzaju. Dlatego ważne jest, aby dowiedzieć się, czy istnieje jakieś poważne ograniczenie, przez które starsza osoba mogłaby wstydzić się wzięcia udziału w grze, lub nie mogłaby w niej w pełni uczestniczyć. Jedną z głównych przyczyn jest tutaj
utrata słuchu, która powoduje coraz częstsze unikanie interakcji.
Z tego względu niezbędne jest znalezienie odpowiednich metod radzenia sobie z tym problemem, takich jak zastosowanie
aparatów słuchowych, pozwalających na odzyskanie możliwości słyszenia oraz ponowne włączenie w życie społeczne.
Zainteresowanie osób starszych można również wzbudzić, sprawiając, że moment gry będzie czymś szczególnym, zabawnym i interesującym. W tym celu można zaangażować innych członków rodziny, tworząc w ten sposób przyjemną atmosferę. Podczas gry nie reaguj zbyt surowo i unikaj wyręczania starszych osób, gdy nie od razu mogą sobie z czymś poradzić.
Wielu ludzi nie zdaje sobie sprawy, jak ważne dla starzejącego się mózgu są gry pamięciowe. Ich skuteczność jest potwierdzona. Gry pomagają tysiącom ludzi zdrowo przeżywać jesień swojego życia.
Co najlepsze, jest to rozwiązanie dostępne dla wszystkich, zarówno pod względem finansowym, jak i pod wzglęem stopnia złożoności. Zainwestuj zatem w gry pamięciowe dla seniorów i spraw, aby jesień życia Twoich najbliższych była łatwiejsza!
Czy Ty lub Twoi najbliżsi mają problem ze słuchem? Zrób pierwszy krok:
umów się na bezpłatną demonstrację aparatów słuchowych i poczuj różnicę.