Zasada 1: noś aparaty podczas trenignów 

Wiele osób zdejmuje aparaty podczas ćwiczeń, w obawie przed ich zniszczeniem. Nowoczesne aparaty słuchowe umożliwiają jednak aktywny styl życia. Wystarczy tylko odpowiednio zadbać o ich pielęgnację.
Aparaty mogą być szczególnie pomocne podczas gier zespołowych, kiedy musimy dobrze słyszeć, co dzieje się na boisku. Z kolei podczas samotych ćwiczeń korzystanie z aparatów pomoże w koncentracji i zapewni poczucie bezpieczeństwa


Zasada 2: chroń aparaty przed wilgocią

Największym wyzwaniem dla aparatów słuchowych podczas uprawiania sportu jest wilgoć. Dlatego warto skorzystać z opaski na głowę, która będzie wchłaniała pot i zapobiegała jego przedostawaniu się w okolice uszu.


Zasada nr 3: dobieraj odpowiednią odzież

Przy dobieraniu stroju do uprawiania sportu, upewnij się, że nie będzie on ingerował w ułożenie i tym samym pracę aparatów słuchowych. Czapka, kaptur czy nieodpowiednio dopasowany kask rowerowy mogą zakłócić działanie aparatów lub przyczynić się do tego, że wypadną one z ucha.


Zasada nr 4: zabezpiecz aparaty przed zniszczeniem mechanicznym

Podczas intensywnego uprawiania sportu zadbaj o odpowiednie zabezpieczenie aparatów przed upadkiem i zniszczeniem. Pamiętaj, że nawet najlepiej dopasowany aparat może wypaść z ucha podczas gry w koszykówkę czy siatkówkę. Dlatego warto stosować klipsy i za ich pomocą przypinać aparaty do ubrania.


Zasada nr 5: zawsze osuszaj aparaty po treningu

Po zakończonym treningu konieczne jest nie tylko dokładne wyczyszczenie aparatów, ale także ich wysuszenie. Aby w pełni pozbyć się wilgoci najlepiej użyć specjalnego osuszacza do aparatów, który działa również antybakteryjne.

Korzystanie z tych kilku wskazówek pozwoli bezpiecznie używać pomocy słuchowych podczas każdego rodzaju aktywności fizycznej!
"Słuch" 2/2019 Pobierz naszą broszurę