Przejdź do treści

„Olo” po raz trzeci przepłynął Atlantyk!

06/10/2017
Aleksander Doba

Z przyjemnością ogłaszamy, że Aleksander Doba, przyjaciel Fundacji GEERS Dobry Słuch, zakończył sukcesem swoją Trzecią Wyprawę Transatlantycką! 3 września kajakarz dopłynął do brzegów Bretanii – w miejscowości Le Conquet, niedaleko Brestu.

 

 

image3-2-980x500.jpeg

Największe wyzwanie – największe marzenie
Przepłynięcie Oceanu Atlan­tyckiego z zachodu na wschód było największym marzeniem Aleksandra Doby. Było to dla niego jednocześnie najwięk­sze wyzwanie, ze względu na niesprzyjające wiatry i prądy morskie. Mimo to kajakarz osiągnął sukces i po 111 d­niach samotnej podróży dotarł do Francji, przewiosłowawszy prawie 4200 mil morskich!

Choć nie obyło się bez prze­szkód – przez wiele dni Pan Aleksander walczył z silnym prądem oceanicznym, który próbował cofać go w stro­nę Nowego Kontynentu.

dsc_5001_mmweb.jpg

Trzecia i ostatnia wyprawa przez Ocean Atlantycki
Aleksander Doba zapowiada, że była to jego ostatnia wypra­wa przez Atlantyk. Na tych wodach udało mu się już zreali­zować wszystkie podróżnicze zamierzenia, dlatego pragnie na chwilę odłożyć wiosła i spę­dzić więcej czasu w domu, aby odzyskać siły i przygotować się do kolejnej podróży, której szczegółów na razie nie zdra­dza… Mamy jednak nadzieję, że w tym czasie Pan Aleksan­der nie zrezygnuje całkowicie ze swojej pasji, będzie dalej zarażał pozytywną energią i dzielił się z innymi ludźmi nie­zwykłymi historiami ze swych dalekomorskich wypraw.

Zachęcamy do obejrzenia filmu, w którym Aleksander Doba pozdrawia GEERS kilka minut po dopłynięciu do brzegu!

olo_1.jpg

Źródło zdjęć: www.aleksanderdoba.pl

Zapisz się do newslettera