Pon. - Pt.: 9-17 800 13 33 77
10 wynik(i)
Wiedza specjalistyczna
Podejrzewasz, że cierpisz na utratę słuchu? Jeśli tak, nie zwlekaj długo. Pierwszym krokiem w kierunku poprawy jakości życia jest udanie się do protetyka słuchu. Przeprowadzi on test słuchu i ustali, czy faktycznie występuje u Ciebie utrata słuchu i w razie potwierdzenia się podejrzeń wyjaśni, w jaki sposób można temu zaradzić. Wstępną ocenę sprawności narządu słuchu umożliwia nasz test słuchu online.
Ultradźwięki w terapii szumów usznych
Wykład dr. inż. Tomasza Poremskiego "Wykorzystanie ultradźwięków o niskim poziomie w terapii szumów usznych".
Test słuchu
Zdrowe uszy zapewniają odpowiednią jakość życia, ułatwiają komunikację i wzmacniają więź z innymi ludźmi. Ludzkie ucho jest jednak bardzo wrażliwym narządem i w wyniku nadmiernego obciążenia – albo po prostu z wiekiem – może utracić swoją sprawność. Jeśli masz odczucie, że Twój słuch może nie być w pełni sprawny, zalecamy przeprowadzenie testu słuchu – nie zajmie on wiele czasu, a pozwoli uzyskać pewność.
Odpowiedni aparat słuchowy
Każdy ubytek słuchu jest tak unikalny jak odcisk palca. I każdy użytkownik aparatu słuchowego ma indywidualne potrzeby. Dlatego nie ma jednego rodzaju aparatu słuchowego, który pasowałby do wszystkich, lecz dostępny jest szeroki wybór różnych aparatów. Akustyk szczegółowo analizuje, jakie modele są odpowiednie dla Twojego ubytku słuchu i najlepiej odpowiadają Twoim potrzebom. Jak to dokładnie przebiega, dowiesz się tutaj:
Poznaj swoje aparaty słuchowe
Dobrze dopasowany, nowoczesny aparat słuchowy przywraca jakość życia. Ale odzyskane wrażenia słuchowe mogą być początkowo męczące. Nie pozwól się zniechęcić! Daj sobie trochę czasu na przyzwyczajenie się do aparatu słuchowego. I nie wahaj się zwrócić o pomoc do swojego protetyka, jeśli nie będziesz w stanie dalej korzystać z aparatu. Tutaj znajdziesz wszelkie informacje na temat przyzwyczajania się do aparatów słuchowych, ich użytkowania i pielęgnacji.
Utrata słuchu
Ucho jest obok oka naszym najważniejszym zmysłem. Dlatego ograniczenie sprawności słuchu niesie za sobą poważne konsekwencje. W większości przypadków utrata słuchu jest związana z wiekiem. Może być jednak również wywołana przez działanie silnego hałasu, infekcje lub czynniki dziedziczne. Niekiedy utrata słuchu następuje gwałtownie, jako nagła głuchota. Zazwyczaj jednak ma stopniowy przebieg i jest zauważana dopiero w późnym stadium. Na szczęście w przypadku większości problemów ze słuchem aparat słuchowy przynosi poprawę, a nawet całkowicie rozwiązuje problem. Dowiedz się, w jaki sposób.
Szumy uszne
Szumy uszne są bardzo powszechną dolegliwością. Pojawiające się pozornie bez przyczyny gwizdanie, dzwonienie albo piszczenie w uchu przytrafia się przynajmniej raz w życiu co drugiej osobie. Co piąta osoba doświadcza szumów usznych ciągle. Ale mimo iż dźwięki te wydają się bardzo realne: szumy uszne są bardzo trudnym do zbadania zjawiskiem. Powstają one bowiem zazwyczaj nie w uchu, a w mózgu. Dowiedz się, jakie są czynniki wyzwalające i przyczyny szumów usznych i jak można im najlepiej zaradzić.
|< < 1   2  3  4  5  >|